Автомобільні подорожі під час вагітності

7 Жовтня, 2020

Буду відвертою, навіть такий шалений фанат автомобільних мандрівок як я, після 17 годин за кермом та пасажиром і 4х країн за один день, сказала: «ну його». Подорожувати вагітною складно…але можливо!

Перші, токсикозні, місяці припали на літо – час активних мандрівок, дослідження нових місць, підйомів на світанку задля фотографій. Ми двічі їздили в Карпати, в експедицію півднем України, на початку вересня я організувала другу подорож Балканами тривалістю більше двох тижнів.

Хто не знає, що таке токсикоз – тошнота, головний біль, страшенна слабкість, відчуження до їжі. Якщо нормальною мовою, згадайте, як вам було погано на ранок, коли випили зайвого алкоголю. От це так само, тільки не сушить. Та нічого, можна пережити.

Подорож автомобілем під час вагітності це ледь не через кожні 15-30хв «хочу в туалет», «хочу їсти» через кожні 2-3 години, а їсти будь що не можна. Якщо раніше хот-дог на заправці був традицією, то тепер мозок ламався від вигадування, де знайти корисну їжу, як їсти часто але по троху і де ту їжу зберігати. Придбали сумку холодильник – у подорожі півднем дуже допомогла. На Балкани не брали, перебивались сендвічами/печивом/ресторанами на ночівлях. Правда двічі довелось їсти мівіну – все ж краще, ніж голодувати (чого вагітним категорично не можна!)

Неприємна річ другого триместру – біль в спині, не можеш знайти зручне положення а в машині і вибір то не великий. Лікарі радять вагітним сидіти в авто не більше 2х годин і робити зупинки на 20хв прогулянку. Та хто цього дотримується, коли сьогодні закінчується зелена карта а зранку ти ще у Північній Македонії. Терпіла, шукала різні положення, витягувала ноги на торпеду. А, ще ремінь безпеки жме на живіт, підкладала ковдру, а на серпантинах у Сербії трохи відтягувала його і тримала руками.

У стані вагітності страждає концентрація уваги. Якщо раніше я могла доїхати від Києва до Буковелю, від Будапешту до Рівне, від Брашова до Скоп’є через Трансфагараш сама за кермом без ночівель, то зараз 5-7 годин мій максимум. Від напруження також починає боліти голова.

В цілому, все не так складно і страшно. Щоб трохи полегшити подорож я б радила брати:

  • ковдру, автомобільну подушку;
  • багато води щоб не нудило (так, туалет ще частіше, але краще для здоров‘я);
  • домашню/здорову їжу, якщо є сумка холодильник;
  • мати поруч когось, хто у разі необхідності зможе керувати автомобілем.

*Текст вище – мій власний досвід. Будь які ваші дії є зоною вашої особистої відповідальності. Обов‘язково проконсультуйтесь з лікарем.

Майданчик декорацій Київтелефільму у Київській області
Найкрасивіші рожеві озера України

Вам також сподобається

Коментарів немає

Залишити коментар