Подорожі Україною: Тунель Кохання у Клевані

25 Травня, 2020

Хто не чув про це казкове місце? Здається, що саме тут природа показує свої креативні можливості по максимуму, утворюючи сплетінням дерев і кущів незвичайну арку над залізничними коліями. Диво української природи – тунель кохання у Клевані – оцінюють мандрівники і фотографи з усього світу, тут знімають фільми і реклами відомі бренди, а китайці навіть створили у себе аналог нашого визначного природнього об’єкту.

тунель кохання Клевань

Існує декілька версій походження тунелю кохання, більшість з них досить романтичні, як от про парубка і дівчину з різних селищ –Клевані і Оржева. Молоді покохали один одного, але батьки дівчини не вірили у справжність і серйозність намірів хлопця. Щоб довести свою любов молодик, який працював інженером-проектувальником, запропонував своєму керівництву зробити залізничне сполучення довжиною 4км лісом між селищами. Це було доречно, тож керівництво погодилось, а корисний вчинок парубка вразив батьків коханої і вони дали згоду на одруження.

Більш схожа на правду прозаїчна версія створення тунелю. У часи СРСР спочатку була побудована залізниця для військових потреб, а з метою конспірації її замаскували висадженими деревами. З часом військові пішли, тунель втратив свою стратегічну функцію і почав заростати. Згодом у Оржеві з’явився деревообробний комбінат і рейками почав курсувати потяг з деревиною, збиваючи гілки і витесуючи форму арки тунелю. До речі, потяг можна побачити і зараз, він курсує тричі на день.

Незалежно від того, як саме Клеванський тунель кохання утворився, він привертає увагу, як туристичний об’єкт, не тільки в межах України, а і в усьому світі. Тут знімали драму японського режисера “Клевань: тунель кохання”, рекламу японського бренду Fujifilm, тощо. Особливо обожнюють відвідувати тунель закохані пари. Молоді люди вірять, що поцілунок в тунелі кохання скріпить їхню любов на все життя, а бажання, загадані стоячи на рейках і тримаючись за руки, неодмінно стануть дійсністю.

тунель кохання Рівненська область

Як дістатися тунелю кохання?

Тунель знаходиться на околиці селища Клевань (Рівненська область). Координати. Щоб дістатись з міста Рівне автомобілем, потрібно рухатись по трасі Н22 у напрямку Луцька 24 кілометри і звернути з траси у Клевань. Вулицею Центральна прямувати до вулиці Слов’янської, і нею до самого кінця, аж доки за залізничним переїздом не з’явиться невеличка парковка. Громадським транспортом можна дістатися з міста Рівне від центрального автовокзалу до села Клевань, або будь-яким транспортом у бік Луцьку, вийти на зупинці на початку села і з пів годинки прогулятися пішки.

романтичний тунель кохання

Особисте враження від тунелю кохання

Мені, як фотографу, неодноразово зустрічались коментарі про надмірне використання фоторедакторів різними авторами з метою прикрасити це місце чи то яскравішим кольором, чи то більшою кількістю дерев. Дійсно, фотографуючи на телефон – неможливо досягти глибини зображення і ефекту заповнення зеленню простору, однак, краса тунелю кохання справжня, а розкрити її вдається завдяки використанню правильно налаштованої професійної фото техніки. Яскравий і насичений зелений колір дерева мають у перші тижні травня, одразу як природа прокидається від зимової сплячки, тож на мою думку це найбільш вдалий час для відвідання. Подейкують, восени тут теж неймовірно гарно, але я не можу підтвердити, адже відвідання тунелю на початку листопада не справило на мене враження: листячка на деревах майже не залишилось. Влітку в тунелі багато комарів, тож рекомендую брати з собою репеленти, але рано вранці на початку травня не було жодного.

У знак свого кохання молоді люди вішають різнокольорові стрічки на дерева у тунелі, і це єдина річ, яка мене негативно вразила у самісіньке серце. Навіть пройшовши сотні метрів від входу ще де-не-де вони зустрічаються і кардинально псують унікальний природній вигляд місця. Тож, що дійсно залишається робити в фоторедакторах, так це прибирати ці стрічки. Тим не менш, тунель кохання дійсно вартує того, щоб хоча б раз у житті його відвідати.

Сподіваюсь мої поради стануть вам у пригоді. Бажаю приємної мандрівки!

Подорожі Україною: Казковий Яр на Київщині
Подорожі Україною: будиночок рибалки на острові кохання

Вам також сподобається

Коментарів немає

Залишити коментар