Генічеське озеро — солоне озеро у Херсонській області, знаходиться на початку Арабатської стрілки, у селі Приозерне. Водойма лиманного походження, живиться водою з оз. Сиваш. Площа поверхні 9,2 км². Солоність влітку досягає 22-26% (до 150г/л). На дні озера — темно-сірий мул, перекритий шаром самосадної солі .
Раніше на озері видобували сіль, тому воно розділене дерев’яними стовпчикам на сектори — чеки, між ними вільно циркулює насичений соляний розчин (ропа), з якого осідає на дно сіль. На сьогодні соляний промисел більше не працює, а з минулих часів залишилось декілька закинутих будівель вздовж берега.
Чому вода в озері рожева і це не фотошоп?
Фантастичний рожевий колір озеро має завдяки мікроводорості Dunaliella salina, що здатна жити у дуже солоній воді. Вона виробляє каротиноїди, які не лише надають воді червоно-рожевих відтінків, а й мають корисні властивості. Крім того, у воді міститься велика кількість мікроелементів, тому сіль та ропа з озера вважаються лікувальними.
Яскравий колір водойма має не завжди, а тільки влітку. Чим спекотніше, тим насиченіший колір, і навпаки, після сильних дощів яскравість озера зменшується. Але не рідко буває, що озеро пересихає, і щоб дістатись рожевої води доводиться довго йти пішки по солі.
Водойма дуже мілка, а між стовпчиками зручно ходити озером і влаштовувати фотосесії, проте варто бути обережним, під нестабільним шаром солі знаходиться чорний мул, можна легко провалитися, а соляна кірка подряпає шкіру.
Чому я рекомендую їхати на Генічеське рожеве озеро?
Хоч село Приозерне – маленьке і тихе, тут немає навіть магазину, але поруч (у 4км) знаходяться відомі курорти Азовського моря: Генічеська Гірка, Щасливцеве, Стрілкове. Це означає, що інфраструктура тут розвинена, є багато готелів, ресторанів і т.д., тобто вдень можна відпочивати на морі а ввечері влаштовувати фотосесії на озері. Любителям відпочинку з наметом тут також сподобається: всі відвідувачі після заходу сонця повертаються до свого житла і поставити намет можна просто біля самої водойми, ніхто не заважатиме. Від Генічеської Гірки веде чудова дорога. Озеро велике і тут вистачає місця усім бажаючим прогулятися, зробити неймовірні світлини. Купатись тут навряд вийде, так як глибина ледь більше 15-20 см і поруч немає жодного джерела прісної води.
З точки зору різномаїття пейзажу, тут найкраще, з усіх український рожевих озер: мальовничі краєвиди, стовпчики, без стовпчиків, ділянки з рожевою сіллю або водою і можливість усамітнитись.
Корисні поради для відвідання Генічеського рожевого озера
- Не робіть помилки, не приїздіть у травні, або у жовтні, або у лютому, тому що озеро не рожеве. Водорості які живуть тут у воді, починають виділяти каротиноїди під дією сонця і високих температур. Найкращий час для відвідання – липень і серпень, бажано не одразу після дощу.
- Може бути таке, що водойма пересохне біля берегів і доведеться йти пішки по солі до води. Тут ніколи не вгадаєш, така природа. А щоб було зручно рекомендую ходити або босим або у гумових капцях (але не ті, що на один палець, бо з великою вірогідністю вони порвуться).
- Не забудьте взяти з собою декілька пляшок з прісною водою, щоб помити ноги від солі і мулу.
- Не приїздіть до озера екскурсіями і туристичними автобусами! Вони зупиняються на першому паркувальному майданчику, а там всюди чорний мул і сліди від сотень таких самих туристів, натовп людей навколо і ні про яку красу мова не йде. Навряд таких вражень ви шукаєте.
Запам’ятайте перше правило самостійного мандрівника: хочеш більше – роби не як всі. Їдь далі, дивись далі, ходи туди, куди не водять організованих туристів, адже справжня краса ніколи не буває там, де натовп людей. Я рекомендую після в’їзду у село не звертати праворуч на паркувальний майданчик, а їхати далі, через поле, до інших берегів озера. Там значно менше або зовсім немає людей, набагато красивіше сама водойма і ніхто не заважатиме насолоджуватись краєвидом чи провести фотосесію. - Навіть не намагайтесь під’їхати до води машиною, вона загрузне у мулі, що під сіллю. Контакти трактора не дам, бо не маю, але свідком такого дійства була особисто.
- Найкращий час для фотографій – світанок і захід сонця. Квадрокоптер мати не обов’язково, вода все одно красивого кольору і з висоти людського зросту.
Усі поради з власного досвіду. Сподіваюсь вони стануть вам у пригоді і жодні фоторедактори не знадобляться, бо природа – найбільше диво. Варто лише бути у потрібний час у потрібному місці. Бажаю приємних мандрівок!
Коментарів немає